V neděli 1.2.2026 sehráli mladší žáci další porci 3 zápasů v domácí hodonické hale. Nejprve, stejně jako v minulém kole, poměřili síly s týmem Valtic, následně sehráli vyrovnanou partii s týmem Aligators Green a nakonec zabojovali s týmem Aligators White.
Komentář trenéra Martina
První letošní domácí zápasy byly ve znamení hned několika novinek a změn. Řada hráčů
využila pololetní prázdniny k rekreaci, takže jsme měli hodně omluvenek. Díky tomu jsme se
rozhodli dát prostor 4 hráčům , kteří si za mladší žáky zahráli vůbec poprvé. Dva kluci (Jakub
a Michal) s námi trénují teprve pár měsíců a také jsme zalovili v řadách elévů (Míša a Sam).
Všem nováčkům děkuji za vzorný přístup a gratuluji, jak dobře si snovou situací poradili.
V případě prvního zápasu s Valticemi jsme věděli, co nás čeká. V předešlém kole ve Znojmě
dospělo utkání až do nájezdů. Tentokrát jsme opět sehráli vyrovnanou první třetinu a i stav
byl v polovině vyrovnaný. Bohužel druhá půlka se nám vůbec nevydařila. Inkasovali jsme
několik laciných branek, nedařilo se nejen brankáři, ale celému týmu. Obránci nepřistupovali
ke střelcům soupeře, nedařilo se tak blokovat střely a v útoku to také nebylo ono, žádnou
branku už jsme nepřidali. Nakonec jsme tedy prohráli vyšším skóre, ale to se ve florbalu
stává, není to žádná tragédie, zvlášť když víme, že se soupeřem můžeme hrát vyrovnaně.
Myslím, že hráči si z tohoto zápasu odnesou důležitá ponaučení.
Druhý zápas s Aligators Green jsme po většinu času byli lepším týmem. Postupně jsme
navyšovali skóre až na 4:1. Bohužel v závěru se soupeři podařilo vyrovnat a dokonce minutu
před koncem vedl 4:5. Naši hráči ještě zabojovali, 15s před koncem nám nebyla uznána
branka, když rozhodčí neponechal výhodu, a nakonec jsme to tam dotlačili 5s před koncem.
Následné nájezdy nám opět nevyšly, ačkoliv jsme je v tomto týdnu důsledně trénovali, ale to
se také brzy zlomí, uvidíte. :)
V posledním zápase nás čekal tým Aligators White, který na turnaji dokázal porazit i tým Valtic.
Věděli jsme tedy, že nás nečeká nic lehkého. Ale hráli jsme dobře a postupně jsme navyšovali skóre.
Bylo znát, že soupeř má úzký kádr a ke konci mu ubývaly síly. V posledním zápase jsme tak
zaslouženě zvítězili.
Je vidět, že tyto zápasy jsou velice vyrovnané, a i když některý z týmů prohraje vyšším skóre, v dalším
kole to může být klidně naopak, což se nám už v této sezoně potvrdilo.
Závěrem chci poděkovat všem rodičům, podporovatelům a fanouškům.