Přes problémy v základní části, četná zranění i páté místo po dlouhodobé soutěži dokázali florbalisté TJ Tygři Hodonice předvést fantastickou jízdu vyřazovací částí a po delší době si zahrát superfinále Znojemské amatérské florbalové ligy. Přestože v boji o titul podlehli Bukanýrům těsně 1:2, zanechali za sebou sezonu, na které mohou dále stavět.
Chtěl bych začít rovnou pochvalou všech hráčů. Teď nemyslím pochvalu za výsledky, přestože ty byly velmi dobré, ale pochvalu za plnění úkolů, které jsme si před začátkem kola v kabině vytyčili. Tak teď začínáme pracovat, dáváme si týmové úkoly, které chceme splnit. Postupně si budeme přidávat i drobné individuální úkoly. Hlavní body, které jsme chtěli v sobotu předvést byla týmovost a pohyb. Kromě toho jsme měli několik úkolů směrem do obrany a mám radost, že se dětem vše dařilo plnit.
První zápas se Znojmem byl pro nás důležitý. Už v naší hale bylo vidět, že s tímto soupeřem můžeme hrát, ale měli jsme v hlavách, že můžeme být i lepší, což se nám, troufnu si říct, v sobotu povedlo.
Druhý zápas se Židenicemi vyzněl dosti přesvědčivě v náš prospěch. Příliš se mi nelíbila první půle, kde jsme polevili v pohybu v porovnání s prvním zápasem, ale ke konci jsme se do toho opět dostali.
Třetí zápas byl parádní. Ačkoliv jsme v konečném součtu s brněnskými Buldoky těsně prohráli, předváděli jsme hezký florbal a zápas byl velmi vyrovnaný. Nakonec rozhodla individuální šikovnost na straně brněnských. Ze zápasu si odnášíme několik postřehů, na které se budeme chtít zaměřit v treninku.
Poslední zápas s týmem ZŠ Mládeže byl v podobném duchu. Na pohled vyrovnaný duel, ale soupeř byl kvalitnější v koncovce a na našich hráčích již bylo vidět, že se v předchozích zápasech hodně vydali. Celkově v týmu soupeře je vidět, že staví na zkušenějších hráčích, kdežto na naší straně většina týmu, přeci jen, teprve zkušenosti sbírá.